Nadchodzący projekt Wayward Distraction przedstawiany jest jako platformówka w stanie nieważkości. Studio założone przez Eda Allarda (byłego szefa PopCap) przygotowało grę, w której akcja dzieje się w szeroko pojętym kosmosie.

Zakładając plecak odrzutowy szukamy odpowiedniej asteroidy stwarzającej warunki do osiedlenia, pamiętając przy okazji o kończącym się paliwie w zbiornikach. Kiedy ludzkość opuszcza Ziemię w obliczu nagłego ocieplenia planety, zostawiając zwierzęta na pewną zgubę, wydra Charlie wraz z załogą biorą sprawy w swoje… łapy. Chcą ocalić wszystkie żyjątka i znaleźć przystosowane oraz przyjazne dla nich środowisko, uważając po drodze na system ARES eliminujący zwierzęta. Przy pomocy jetpacka mkniemy przez kosmos i walczymy z przebiegłymi robotami (odblokowując przeróżne umiejętności, wykonamy podstępne strzały zadające największe obrażenia wrogom), eksplorujemy opuszczone stacje kosmiczne (odnajdując plany modyfikacji sprzętu stworzymy broń promieniową, wyrzutnie rakiet, a nawet kostium rekina) oraz dowiadujemy się ciekawych faktów o naszych futrzanych kompanach. Brak grawitacji podczas rozgrywki nadaje tej kolorowej, klasycznej platformówce zupełnie świeżego charakteru. Wszystko, co nie jest w jakikolwiek sposób umocowane unosi się w powietrzu, tworząc tym samym mnóstwo nowych zagadek, komplikujących i utrudniających poczynania głównego bohatera.

Światowa premiera Space Otter Charlie zapowiedziana jest na 18 marca 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.