Przestrzeń kosmiczna jest fascynującym miejscem, ale czasem trzeba się tam udać wyłącznie w celu wykonania swojej roboty, tak jak ma to miejsce w Space Mechanic Simulator: Prologue.

Wielu graczy chętnie sięga po różnorodne symulatory mechaników, od mechanika samochodowego po mechanika czołgów. Nie dla wszystkich jednak taki symulator jest wystarczająco ekscytujący. Podejrzewam jednak, że gdy przeniesiemy ten zawód w kosmos i tym samym otrzymamy symulator kosmicznego mechanika, wtedy temat staje się bardziej atrakcyjny dla szerszego grona potencjalnych nabywców. Space Mechanic Simulator: Prologue to gra studia Atomic Jelly oraz Tomas Jelonek Studio, w której można naprawiać stacje kosmiczne. Twórcy tłumaczą, że Space Mechanic Simulator: Prologue ma funkcjonować jako samodzielna demonstracja, swego rodzaju przedsmak możliwości bardziej rozbudowanej gry o nazwie Space Mechanic Simulator (w tym prolog fabularny, bo wydarzenia przedstawione w Prologue poprzedzają fabułę głównej kapanii). Innymi słowy, najnowsza część symulatora mechanika to krótka gra, której rolą jest zachęcanie ludzi do zainteresowanie się jej bardziej rozbudowaną wersją.

Data premiery gry nie została jeszcze zapowiedziana. Więcej informacji na temat Space Mechanic Simulator: Prologue znajduje się na oficjalnej stronie Steam.