Studio Rookiez from Warsaw od niedawna zasypuje nas nowinkami – takich zgrabnych, gamingowych miniatur z równie ciekawą oprawą graficzną Space Grid Tournament łączy w sobie elementy planszówki, strategii i dynamicznych pojedynków, opowiadając o futurystycznym sporcie, w którym wprowadzamy na planszę roboty walczące o każdy kafelek kolorowej planszy.

Wszystko to razem wygląda widowiskowo, ale zapowiedziany Space Grid Tournament błyszczy dynamicznymi walkami po to, by skłonić nas do taktycznego myślenia. Jak dowiedzieliśmy się od twórców gry – to będzie rozgrywka skupiona na mikrozarządzaniu, bez zabawy w budowanie baz i zbieranie zasobów. Do wrażenie, że uczestniczymy w turnieju ma przyczynić się głos komentatora – opowiadający o akcji toczącej się na planszy plus meczowa oprawa z billboardami pełnymi reklam futurystycznych produktów.

Trailer i strona Steam gry nie zdradzają zbyt wiele szczegółów (nie wiemy nawet czy roboty są raczej miniaturowe, czy solidnie przerośnięte), poza jednym – kilka rozróżnionych kolorami oponentów na jednej planszy szuka zwady, co zazwyczaj kończy się brutalnymi, widowiskowymi pojedynkami. SI według zapowiedzi ma ewoluować wraz z naszymi postępami w grze, a jednym z dodatków do gry będzie edytor poziomów, które da się udostępnić przez Warsztat Steam. Nie znamy dokładnej daty premiery Space Grid Tournament – wiemy jedynie, że grę zobaczymy jeszcze w tym roku.