Handlowiec, gwiezdny strażnik, albo kosmiczny gangster – oto ścieżki kariery, które przygotowuje dla nas studio Home Net Games na Switchu.

Będziemy mogli pogrążyć się w kosmicznych przygodach, w roli dowódcy, handlować legalnie lub nie, podążając wybraną przez nas ścieżką, dążąc do celu za pomocą własnych umiejętności i pieniędzy (i przy pewnej dozie szczęście). Cel ostateczny – zawojować galaktykę. Brzmi atrakcyjnie, no to wyciągnijcie z docka swoje Switche i do boju, bo Space Commander: War and Trade może pojawić się na waszych ekranach już 13 maja 2021 r.

Kosmiczny symulator dla jednego gracza oprócz kilku ścieżek kariery ma nam zaoferować angażująca rozgrywkę i zróżnicowane misje plus gwiezdne bitwy i sandboksowe RPG. Będzie też trzeba zbudować budzącą respekt flotę statków (od transportowców po myśliwce), zarobić masę pieniędzy i podejmować ważne decyzje: zarządzanie surowcami, dobór tras handlowych i szlaków przemytniczych, konstrukcja własnych stacji kosmicznych – to tylko cześć atrakcji, które czekają na nas w grze. Eksploracja odległych zakątków galaktyki ma również pochłaniać długie godziny – dzięki modułowi generującymi systemy gwiezdne, przeznaczone do odkrycia. Do tego dochodzą jeszcze zróżnicowane scenariusze, realizowane podczas głównej kampanii.