Wielbiciele przygód w kosmosie i Faster Than Light właśnie dostali pretekst, by nieco uszczuplić swoje portfele – na Steamie pojawił się prolog gry Space Cats Tactics, a premiera tej kosmicznej, turowej strategii zbliża się wielkimi krokami – kotami w kosmosie zaopiekujemy się już 2 marca 2021 r.

Na razie możemy przystąpić do testowania zarządzania statkiem i załogą oraz walk prowadzonych w heksagonalnym kosmosie. W turach, więc zapomnijcie o wolantach i unikach w czasie rzeczywistym.

Studio Mitzi Games buduje swoje wymyślone uniwersum, bazując na eksperymentach genetycznych na kotach, które z podrasowaną siłą i inteligencją stały się wojskiem, toczącym korporacyjne wojny. Później bojowe koty stały się zakładnikami korporacji i ich niewolnikami, co doprowadziło do rebelii. Zapomnijcie jednak o słodkim wizerunku wąsatych mruczków, tu toczą się prawdziwe walki. Choć gramy rolę kota to nie spodziewajcie się słodkiego symulatora opieki nad zwierzątkiem, a raczej pełnej przemocy opowieści o szmuglowaniu statków kosmicznych…

Szczegóły na Steamie, Prolog gry dostępny już dziś.