Więcej więcej więcej! Cały nowy sezon DLC, nowe postacie – gracze w Soul Calibura VI mogą zacierać rączki!

Jak wiadomo im więcej opcji do wyboru tym lepiej – przynajmniej jeśli mówimy o grach. Szczególnie odnosi się to do bijatyk – jeden lubi taką postać, drugi inną, a im więcej ich mamy tym większa szansa, że uda się utrafić w gust danego osobnika. Dlatego chyba wszyscy gracze zgodzą się ze mną, że dodawanie nowych postaci to dobry ruch – ot choćby otwiera to nowe możliwości jeszcze „niegranych” pojedynków.

Bandai Namco wydaje się ze mną zgadzać, bo ogłosiło, że do kupienia (już dzisiaj!) jak część oryginalnego season passa Soul Calibur VI będzie właśnie nowa postać – Cassandra. Osobiście ten wybór jest dla mnie średnio zrozumiały bo zawsze uważałem, że Cassandra to po prostu kopia swojej siostry. Nawet styl grania tą postacią wydał mi się mocno podobny. Choć przyznaję, że ekspertem od żadnej z pań nie jestem. Zakładam jednak, że i ona ma swoich fanów.

To jednak nie koniec niespodzianek. Zapowiedziano też drugi sezon DLC – mają pojawić się nowe mechaniki oraz cztery nowe postacie. Znamy już jedną z nich – to Haohmaru czyli twarz serii Samurai Shodown. Tutaj też mam raczej mieszane uczucia. Na pewno jest to postać która pasuje do koncepcji Soul Calibura VI ale czy jest sens dorzucać ją do gry gdy mamy już tam Mitsurugiego? Z jednej strony to może prowadzić do ciekawych iście samurajskich pojedynków, ale z drugiej czy Mitsurugi nie miał być takim właśnie Haohmaru serii Soul Calibur? Z trzeciej strony to samuraj, a tych nigdy za wiele!