Projekt kontrolerów PSVR zapowiada się ciekawie i oferuje sporo przydatnych rozwiązań. Popularny, konsolowy zestaw VR w odświeżonej postaci nabiera kształtów. Na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat parametrów technicznych PlayStation VR 2, jednak dziś Internet obiegły wieści o projekcie kontrolerów będących uzupełnieniem PSVR2. Tym razem Sony ujawniło jak wygląda nowy produkt.

Zgodnie z informacjami zawartymi w publikacji zaprezentowanej na PlayStation Blog, twórcy kontrolerów VR chcieli uzyskać lepszą immersję i zależało im na tym, żeby gracze mogli doświadczać gier na więcej sposobów. Właśnie dlatego nie zabrakło adaptacyjnych spustów, które w zależności od potrzeby, mogą stawiać zmienny opór.

Posiadacze PlayStation 5 znają to rozwiązanie ze standardowych padów, w które wyposażono konsole. Niewątpliwie będzie to miało spory wpływ na doznania podczas korzystania z gogli VR. Kolejną ważną cechą kontrolerów PSVR2 jest możliwość wykrywania dotyku palców. Oznacza to, że gracz nie musi naciskać jakichkolwiek przycisków, żeby trzymany kontroler wykrył obecność kciuka, palca wskazującego oraz środkowego palca. Ma to sprawić, że wykonywane gestów będzie naturalnie przekładane na rozgrywkę. Nie zabrakło także haptic feedback, czyli bardzo precyzyjnie zrealizowanych wibracji. Będzie to miało wyraźny wpływ na doznania i za każdym razem efekt będzie odmienny. Wibracje haptyczne spełnią swoją rolę niezależnie od tego, czy będziemy chodzić po pustyni i dotykać kamiennych powierzchni, czy też zdecydujemy się na pojedynek na pięści. Warto podkreślić również to, że położenie kontrolerów będzie bardzo precyzyjnie śledzone.

Na koniec wzmianka o wyglądzie. Twórcy informują, że w projekcie postawili na kształt kolisty, co ma pozwolić na znacznie bardziej naturalną interakcję z kontrolerami. Większa swoboda na pewno zostanie doceniona przez użytkowników. Wirtualna rzeczywistość na PlayStation 5 zapowiada się co najmniej interesująco. Widać, że jest to jeden z priorytetów Sony. Ciekawe kiedy poznamy wygląd samych gogli w nowym wydaniu?