Sony zwiększa inwestycje w tytuły na wyłączność. Co na swój sposób potwierdza potwierdza skuteczność aktualnie obranej polityki firmy.

Często powtarzam, że marka PlayStation dba o solidną bibliotekę gier na wyłączność. To właściwie wieloletnia strategia obrana przez Sony, a teraz okazuje się, że firma zamierza kontynuować dotychczasowy kierunek. Każdy kto miał wątpliwości co do ekskluzywnych gier dla PlayStation 5, po tej informacji będzie mógł spać spokojnie – Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, podczas spotkania z inwestorami powiedział, że wydatki związane z tytułami na wyłączność będą niezwykle istotne. Konkretnie: kwota przeznaczona na ten cel ma być zwiększona o kolejne 183 miliony większa, niż miało to miejsce w zeszłym roku. Oznacza to, że rozbudowywanie oferty gier tworzonych wyłącznie dla PlayStation będzie jednym z priorytetów firmy, co dotyczy zarówno nakładów finansowych przeznaczanych na współpracę z zewnętrznymi deweloperami, jak i o inwestowanie we własne studia.

Od premiery PlayStation 5 do końca pierwszego kwartału 2021 roku Sony sprzedało 7,8 mln konsol nowej generacji. Pokazuje to, że aktualna polityka wydawania gier na PlayStation jest skuteczna i trudno się dziwić, że firma zamierza zwiększyć inwestycje związane z grami na wyłączność.