Czasem jest tak, że krótkie komunikaty po prostu działają lepiej. Ujmując sprawę krótko – dobry ruch Sony. Naprawdę dobry ruch.

Pierwsza reakcja – zero zaskoczenia. Druga reakcja – a to oni byli niezależnym studiem?! W sumie, patrząc na historię Insomniac Games i tworzonych przez nich gier można odnieść wrażenie, że współpraca z Sony była dla nich czymś naturalnym. Właściwie jedyną ich dużą grą,  która nie ukazała się na PlayStation był Sunset Overdrive. Wykupienie Insomniac przez Sony wydaje się po prostu formalnością. Inna rzecz, że to naprawdę mądry ruch – Insomniac nie wypuszcza bubli, a ich gry są powszechnie lubiane (Spyro czy Ratchet & Clank). Kolejny Spyro na PS5? Czemu nie!

Jest jeszcze jeden powód – Spider-Man. Powiem tak – mało w której grze zrobiłem wszystko co się dało, ale w tej wbiłem platynę. Zresztą za tę grę Insomniac powinien dostać stertę medali – tam nawet poruszanie się po mieście jest frajdą, nie mówiąc już o biciu oponentów. Insomniac ma teraz tworzyć wyłącznie na konsole Sony więc taki exclusive jak druga część przygód Człowieka Pająka może u niektórych spowodować szybsze bicie serca. Sony powinno zostawić Insomniac w spokoju i po prostu dać im robić gry. Jestem pewien, że efekty będą więcej niż zadowalające.

Nasuwa się jedno pytanie – co dalej z Sunset Overdrive? To Insomniac posiadał prawa własności do tego IP, więc jest ono teraz w rękach Sony. Czy będzie Sunset Overdrive 2? Biorąc pod uwagę sukces Spider-Mana to myślę, że raczej nie należy na to liczyć. Choć mogę się mylić.

A na koniec trochę muzyki…oczywiście ze wspomnianego arcydobrego Pajęczaka: