Świąteczny nastrój udziela się twórcom gier, którzy udostępniają swoje produkcje całkowicie za darmo. Tym razem atrakcyjny prezent dostali miłośnicy Commodore 64.

W ubiegłym roku fanom C64 polecaliśmy westernowe pojedynki rewolwerowców pn. Showdown, które szybko doczekały się nowej, zimowo-świątecznej wersji – Snowdown.

W tej do bezlitosnego pojedynku, zamiast mieszkańców Dzikiego Zachodu, staje dwóch Mikołajów (w tym jeden, dla zmylenia przeciwnika, jest niebieski). Kto trafi konkurenta (sterowanego przez żywego gracza lub komputer) pięć razy – zwycięży i będzie mógł zająć się dostarczaniem prezentów dzieciom. Ciało przegranego zniknie zaś przysypane świeżym śniegiem…

A skoro już mowa o prezentach, warto odnotować, iż Snowdown został właśnie udostępniony całkowicie za darmo. Czyli: prosimy ściągać plik, uruchamiać emulator, śnieżka w dłoń i do boju. Mikołaj może być tylko jeden!

Korzystając z okazji – dla wszystkich tych, którym jeden prezent nie wystarczy – dodajmy, iż oryginalny westernowy Showdown również jest już dostępny całkowicie za darmo…