Brakowało Wam dobrej karcianki z bohaterami gier SNK i Capcomu? Oto jest, przeniesiona wprost z ekranów Neo Geo Pocket Color – niezwykła gra, która właśnie trafiła do Nintendo eShopu.

Pierwotnie SNK vs. Capcom: Card Fighters’ Clash był sprzedawany w formie dwóch niezależnie wydanych (na kartridżach) gier – pierwsza ze zbiorem bohaterów gier SNK, druga z wojownikami Capcomu. Obecne wydane łączy obie gry w jednej. W SNK vs. Capcom: Card Fighters’ Clash zagramy ikonicznymi bohaterami SNK – Terrym, Nakoruru lub Marco – którzy zmierzą się z legendami Capcomu – Ryu, Chun-Li i Mega Manem. Łącznie do pozbierania mamy 300 kart z bohaterami, stanowiącymi postacie wystawiane do walki, w tym karty akcji, będące wsparciem podczas bitwy.

W dowolnym momencie możemy przełączać się pomiędzy grami SNK Cardfighter i Capcom Cardfighter, także zmieniając wersję językowe (każda z gier ma pliki z zapisami). Możliwe jest przenoszenie kart pomiędzy poszczególnymi wariantami gier (nie dotyczy zmiany wersji językowej).