SNK Corporation wraz z Bitmap Books przgotowują dla nas publikację, która ma po raz pierwszy w sposób wyczerpujący ująć historię wieloletniej, uwielbianej serii gier. Ukaże się ona latem tego roku.

W pierwszej, oficjalnie licencjonowanej i w pełni autoryzowanej książce historia serii KOF została przedstawiona w całości. The King of Fightes: The Ultimate History da nam dostęp do grafik i ilustracji koncepcyjnych, a także do historii kluczowych członków oryginalnego zespołu twórców gry. Oficjalna księga ma nam dostarczyć wyczerpującą historię The King of Fighters w formie opisowej i wizualnej, przedstawiając ikoniczne postacie, takie jak Kyo Kusanagi i Iori Yagami, a także aktorów głosowych, którzy powołali je o życia. The Ultimate History ma również odkryć nigdy wcześniej niepublikowane szczegóły na temat tajemniczych początków KOF oraz zagłębić się w pikselartowe kreacje postaci i otoczenia, a także bogatą fabułę, z której słynie seria.

Wydanie The King of Fightes: The Ultimate History All-Star Edition zawiera nie tylko książkę, ale także tekturową okładkę, pięć grafik i pocztówkę z ilustracjami Eisuke Ogury. Na okładce umieszczone zostaną panele dotykowe, które po naciśnięciu odtwarzają efekty dźwiękowe charakterystyczne dla zawodników KOF. Podstawową edycję The King of Fighters: The Ultimate History wyceniono na 42,50 euro, edycja All-Star Edition będzie kosztować 66,50 euro. Zamówienia będzie można składać na stronie Bitmap Books. Ich realizacja planowana jest na 23 maja 2022 r.