Mimo ostrzeżeń opiekuna, koty Momo i Mikan postanawiają rozpocząć nowe życie na pozornie bezludnej wyspie. Archipelag Snacko kryje jednak tajemniczą przeszłość. Mimo wszystko – koty pragną zbudować w tym miejscu wymarzony dom i zaludnić tytułową krainę.

W zapowiedzianym przez Bluecurse Studios symulatorze farmy zajmiemy się budowaniem rancza, dekorowaniem wnętrz, wybieraniem gustownej kolorystyki swojej posiadłości i oczywiście pracą w gospodarstwie. Będziemy uprawiać rośliny i warzywa, hodować zwierzęta, a także łowić ryby. W trakcie eksploracji fantastycznego świata gracze odwiedzą między innymi gorącą pustynię i zaśnieżoną tundrę, ponadto zapuszczą się w głąb ponurej kopalni i odkryją najgroźniejsze tereny wyspy Snacko. Na naszej drodze napotkamy paskudne kreatury, potężne stworzenia, okropne zmory, mroczne nietoperze i magiczne duchy, którym musimy stawić czoła. W miarę postępów w grze opublikujemy oferty pracy, by nowozatrudnieni mieszkańcy pomogli nam w prowadzeniu sklepu gastronomicznego czy wykuwaniu różnorodnych przedmiotów z metalu.

„W trakcie prac nad Snacko, inspirowaliśmy się takimi tytułami jak Rune Factory i Harvest Moon, a także serią The Legend of Zelda oraz grami MMORPG z początku XXI wieku.” – deweloperzy Bluecurse Studios

Snacko ukazać ma się w 2022 roku na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.