Crafting i zabawa w otwartym świecie w grze nastawionej na jednoosobową rozgrywkę i proceduralnie generowanymi misjami – tyle obiecuje nam zapowiedziana przez Ultimate Games S.A., a realizowana przez podległe studio 3T Games gra… z odległym terminem wydania.

Smuggler Simulator zobaczymy bowiem dopiero w 2023 roku i może być to ciekawe doświadczenie dla wielbicieli symulatorów (dostępne jednocześnie na PC, PS4, PS5, Xboxa One, Xboxa Series X/S oraz Switcha). Całość zostanie zrealizowana w pełnym 3D i (zgodnie z zapowiedzią) z dużą dawką humoru.

W grze zajmiemy się organizowaniem przerzutów towarów wysokiego ryzyka przez granice państw. Punktowane mają być takie elementy, jak kreatywne podejście do wyzwań (co nieco kłóci się z proceduralnym generowaniem misji) – lokalizacje mają się różnić, zależnie od regionu świata, w którym toczy się akcja. W sumie taki Thief, tylko odwrotny – to my nie możemy dać się złapać ze szmuglowanym towarem i dostarczyć przesyłkę z miejsca na miejsce. Istnieje opcja ulepszania wyposażenia i narzędzi (prawdopodobnie powiązania z craftingiem, więc może być ciekawie. Oby oprawie graficznej dorównała mechanika.

Jak nie dodacie do listy życzeń, to populacja polskich symulatorów może nie urosnąć.