I co więcej, pomimo tego, że próg gwarantujący sukces został ustawiony na 25 000 CA (dolarów kanadyjskich), Rustler bez większego trudu zdobył ich aż 38 117. Z tego m.in. powodu twórcy [Jutsu Games – przyp.red.] postanowili nagrodzić wszystkich wspierających, publikując w pełni darmowy prolog gry na platformie Steam. To jednak nie koniec dobrych informacji, ponieważ wspomagający ich użytkownicy Kickstartera mogą również liczyć na 10 dodatkowych misji pobocznych i 3 mini-gry.

Warto jednak wspomnieć, że Rustler: Prologue to jedynie krótki wstęp i jak przyznają developerzy – powinien być traktowany jako samodzielna, krótka gra pokazująca plany na przyszłość i sposób życia Guya – głównego bohatera tej osadzonej w średniowiecznym środowisku produkcji. Jest to jednocześnie w pełni niezależny tytuł z własnym początkiem i końcem, koncentrujący się na biednym chłopie pańszczyźnianym wspinającym się coraz wyżej po szczeblach feudalnej drabiny.

Z tego co można zauważyć, Rustler cechuje się otwartym światem ukazanym z lotu ptaka, wieloma odniesieniami do popkultury oraz klasycznymi mechanikami walki osadzonymi w niepoprawnym, montypythonowskim humorze. Jeśli zatem prześmiewcze misje lub zignorowanie fabuły głównego nurtu na rzecz trudnego do okiełznania chaosu jest Twoim żywiołem, zainteresuj się polską produkcją, której data wydania została ustalona na… „when the time comes”.