Kampania w serwisie wspieram.to, której celem jest zebranie środków na wydanie KDP, czyli (rozszyfrowując ten tajny skrót) Komiksu Dla Pixela dociera właśnie do pułapu 40 000 zł, co może oznaczać, że zamiast 64 historii opowiedzianych przy okazji 64 wydań Pixela sam komiks w wersji 64+ rozwinie swoje papierowe skrzydła o kolejne 28 storn.

Czytelnicy i wielbiciele twórczości Michała Śledzińskiego dostaną więc w bonusie kolejną porcję historii, na zapas. Nie znamy dokładnych planów Śledzia co do dodatkowych opowieści, które trafią do KDP, możemy jednak stwierdzić, że będą to nigdy niepublikowane, premierowe historie, które być może również kiedyś zawędrują do Pixela. W końcu do KDP, prawda?

W chwili, gdy piszę te słowa do pułapu 40 000 brakuje zaledwie 205 zł, więc organizator kampanii, Idea Ahead, może już szykować się do wydania rozszerzonej wersji KDP. Kolejny próg – 45 000 umożliwi wydanie KDP w twardej oprawie, co niewątpliwi wydłuży żywotność albumu, któremu raczej nikt nie pozwoli pokrywać się kurzem na półce.

Spośród ponad 280 wpłat 22 uczestników kampanii zdecydowało się na KDP z dożywotnimi prenumeratami Pixela i PSX Extreme oraz multipassem na Pixel Heaven (no i super pakietem prasowym w wykonaniu dawnych redaktorów [ciekawe ja wy byście się czuli, jak by o was ktoś pisał dawny 8) – przyp. red]). Zostały jeszcze trzy takie opcje, więc warto się pospieszyć. Tak tylko przypominamy… 30 dni do końca kampanii i jeszcze dwa progi przed nami, ciekawe co kryje się za niespodzianką za 70 000…

Pozdrawiamy i dziękujemy za wsparcie!

PS Jeśli Śledziu będzie miał zapas 28 komiksów, to znaczy, że Pixel będzie przez najbliższe dwa i pół roku wychodził regularnie jak w zegarku i bez żadnych opóźnień.

Aktualizacja: No i pękło 40 000 zł. Śledziu jest z Was dumny!