Dobre wiadomości są dobre. Szczególnie gdy dotyczą tak fajnej gry jak Slay The Spire. Dla wszystkich fanów tego indyka szykuje się bowiem spora gratka!

Slay The Spire to wspaniały tytuł łączący w sobie grę karcianą oraz grę roguelike. Spokojnie można przy nim spędzić wiele godzin – tutaj kłaniają się wyjątkowe kombinacje kart i sprytna mechanika. Podczas gry nie stajemy się bowiem specjalnie silniejsi poza nowymi kartami i artefaktami. Dojście dalej bierze się z tego, że wiemy które karty będą przydatne, a co odrzucić z talii. Poza tym to po prostu znakomity pożeracz czasu – wierzcie mi.

Dobrze wiedzieć, że studio MegaCrit nie porzuciło gry i teraz możemy się cieszyć czwartą postacią – na razie w wersji beta na PC. Gdy skończy się testowanie tejże postaci to będzie ona darmowym dodatkiem także na inne platformy, na których możemy zagrać w Slay The Spire – czyli na Switcha, PS4 oraz Xboxa One. Nową postać można odblokować gdy przejdziemy grę z Defectem. To jednak nie koniec dobrych informacji – MegaCrit podjęło współpracę z Humble Bundle, a efektem są fizyczne egzemplarze gry, które można już zamawiać przedpremierowo na Amazonie. Kompozytor muzyki do gry – Clark Aboud – wyda także wersję soundtracku do tego tytułu na winylu. Zamówienia można składać tutaj.

Od siebie powiem tyle – to oznacza dla mnie powrót do Slay The Spire jak tylko nowa postać będzie dostępna na PS4. Z chęcią ponownie zanurzę się w jeden z najlepszych indyczych światów w jakie grałem i wam też to radzę!