Setki statków przemierzają szlaki handlowe na Oceanie Indyjskim, z ładowniami po brzegi wypełnionymi cennymi towarami, takimi jak alkohol, złoto czy egzotyczne drewno. Owe skarby sprawiły, że miejsce to stało się ulubionym terenem łowieckim piratów, szukających bogactw i chwały kosztem wielkich imperiów.

Właśnie wtedy do uszu ostatnich żyjących korsarzy zaczęły docierać opowieści o łupach i chwale, jaka czekała na dzielnych śmiałków. To one nakłoniły nas do wyruszenia w niebezpieczny rejs na odległe wody, by po raz ostatni stawić czoła brytyjskiemu mocarstwu. Tak zaczyna się nasza przygoda…

Pierwsze doniesienia na temat Skull & Bones pojawiły się już na targach E3 w 2017 roku. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Ubisoft Singapore, któremu pomagają zespoły w Berlinie, Kijowie i Paryżu. W zapowiadanej przygodówce najważniejsza ma być umiejętność sterowania statkiem. Obejmuje to radzenie sobie z wiatrem, omijanie przeszkód, taranowanie wrogów, unikanie prądów morskich, a także przeprowadzanie skutecznych abordaży. Gracze doświadczą również emocjonujących, brutalnych starć, walcząc o dominację na morzach i oceanach. Zaczynamy naszą wyprawę jako niedoszły kapitan piratów na jednym ze skromnych statków pływających po Oceanie Indyjskim. Żerując w między czasie na okrętach handlowych, pokonujemy rywalizujących ze sobą korsarzy i unikajmy wszędobylskich łowców głów. Udane napady będą oznaczać więcej bogactwa i reputacji. Jednak władza ma swoją cenę, a wraz ze wzrostem renomy staniemy się celem dla innych piratów.

Data premiery Skull & Bones została zaplanowana na pierwszą połowę 2022 roku, jednak może ona ulec przesunięciu. Gra ma pojawić się na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.