Gra Skate City była dostępna na Apple Arcade już w 2019 roku, ale dopiero teraz trafia na pozostałe platformy. Od tej pory tytułem będą mogli cieszyć się właściciele PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Trudno to wyjaśnić, ale temat deskorolek okazał się być idealny dla wirtualnej rozrywki. Rzecz w tym, że nawet jeśli ktoś w ogóle nie interesuje się wykonywaniem deskorolkowych ewolucji w prawdziwym świecie, to z reguły chętnie zagra w taką grę. W takim razie, co dokładnie może nam zaoferować Skate City? Przede wszystkim tytuł otwiera przed nami trzy lokacje z różnych części świata: Los Angeles, Oslo, Barcelona. Twórcy zapewniają, że kombinacji możliwych sztuczek jest setki, a samo sterowanie nie jest przesadnie skomplikowane. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ pomyślano o specjalnie przygotowanych wyzwaniach, które wiele osób wciągną na całe godziny. Jednak nie zapomniano także o ludziach, najbardziej lubiących zabawę bez jakichkolwiek wytycznych. Właśnie dlatego istnieje jeszcze tryb o nazwie Endless Skate, gdzie wystarczy jeździć i wykonywać dowolne sztuczki.

Premiera gry jest przewidziana na 6 maja 2021 roku. Więcej informacji na temat Skate City znajduje się na oficjalnej stronie Steam.