Rozprzestrzeniający się chaos w położonej daleko na północy lapońskiej wiosce zagraża rytmowi natury. Wchodząc w skórę Áilu – młodego pasterza reniferów, spróbujemy okiełznać siłę kabalistycznego bębna i moc duchową zwierząt, konieczne do powstrzymania nieładu. Dokonując tego, wkroczymy na ścieżkę prowadzącą do zostania pierwszym szamanem Noaidi od wieków.

Oparta na narracji gra przygodowa, inspirowana starymi wierzeniami i folklorami rdzennych mieszkańców Laponii, zapozna graczy ze światem dzikiej przyrody. Eksplorując otoczenie poznamy historię Samów, rozwiążemy zagadki otwierające dostęp do tajnych obszarów, znajdziemy przydatne przedmioty i odszukamy duchowych pomocników zwierząt. Uzyskamy od nich cenne informacje, poprosimy ich o radę i ujarzmienie żywiołów oraz o pomoc w odkryciu niewidzialnego świata. Podczas podróży przez piękne krajobrazy Laponii napotkamy na naszej drodze doświadczonego farmera i władcę wioski Mihkkala, dzielną i znającą wszystkie sekrety kuzynkę Nanę, francuskiego badacza fauny i flory Jeana-Francoisa, a także babcię Áhkku potrafiącą opowiedzieć nam każdą historię, nawet tę pochodzącą z zamierzchłych czasów.

„Mamy nadzieję, że obecne pokolenie może wreszcie być dumne ze swoich tradycji i żyć bez wstydu, który musiały nosić poprzednie pokolenia. Życzymy im, aby odważyli się być odważni i stworzyli nową kulturę Samów: gry, komiksy, programy telewizyjne oraz animacje, aby odzyskać kulturę i odnowić ją na własnych warunkach.” – deweloperzy Red Stage Entertainment

Data premiery Skábma – Snowfall została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC (Steam).