21 zagadek ukrytych w obracanych obrazach – Sizeable wizualnie może kojarzyć się z Captain Toadem ze Switcha lub abstrakcyjnymi światami Monument Valley, jednak zbliżająca się wielkimi krokami premiera dioramowego puzzlera (na PC Sizeable zabaczymy już 19 marca 2021 r.) odsłoni przed nami zupełnie inną grę od wymienionych hitów ze Switcha, iOS i Androida.

Sizeable wrzuci nas w wir obracania dioram oraz zmniejszania i powiększania obiektów. Właśnie magiczna moc wpływania na wielkość elementów rozstawionych na planszy ma skłonić nas do zabawy w rozwikłanie zagadek w poszukiwaniu trzech magicznych kolumn – kiedy je odnajdziemy i rozstawimy we właściwych dla nich miejscach – możemy przystąpić do kolejnej zagadki. Sizeable obiecuje 21 zagadek do rozwikłania plus 4 sekretne poziomy (do odblokowania). Oprawa graficzna ma słodkawo-relaksacyjny charakter, nasze przygody z zagadkami toczą się na pustyni, w kosmosie i dawno, dawno temu, w epoce dinozaurów.

Puzzle w Sizeable zaprojektował Sander Ambroos, jego grę wydaje belgijskie, niezależne Business Goose Studios (w którym pracuje Sander Ambroos i jeszcze dwie osoby). Obecnie gra jest dostępna na Steamie oraz itch.io. W razie czego – możemy też wypróbować demo Sizeable (również w wersji gry webowej). W przyszłości planowane jest wydanie gry na Switcha oraz smartfony.