Zawsze, gdy obserwuję projekty oparte na japońskich RPG-ach, jak bumerang wracają wspomnienia związane z serią Final Fantasy, Chrono Cross czy Xenogears. Ach, to były czasy! Amerykański deweloper Thylacine Studios opracował grę RPG typu monster catching (creature collecting), zabierając nas do rozległego świata pełnego rozmaitych stworzeń (ponad 1300), magicznych artefaktów i przeróżnych zaklęć.

Przez ostatnie stulecie, królestwa Nex oraz Siralim cieszyły się dobrze prosperującym sojuszem (napędzanym handlem, bezstronnym podziałem terytoriów, a także wspólnym celem, jakim jest uczynienie ziem bezpiecznych dla ich mieszkańców), stając się najpotężniejszymi mocarstwami na świecie. Jako król Siralim, otrzymujesz wiadomość, że władca Lucjusz z królestwa Nex zdobył bezcenną relikwię zdolną do kontrolowania bogów. Zamierza on manipulować bóstwami, celem podbicia naszego imperium. Nie pozostaje nic innego, jak wypowiedzieć wojnę Nexowi i odebrać mu potężną broń w postaci sacrum, aby nie została wykorzystana do niecnych czynów. Wybieramy więc jedną z trzydziestu dostępnych predyspozycji posiadających określone atuty (m.in. Cabalist – umożliwia rzucanie zaklęć schwytanym potworom, Animator – posiada w drużynie unikalnego Animatusa, Cleric – specjalizuje się w zdolnościach leczniczych, Hell Knight – faworyzuje stworzenia specjalizujące się w atakowaniu, Monk – zwiększa szanse na uniknięcie czarów) i wyruszamy na podbój. Podróżujemy przez losowo generowane lokacje, zdobywamy wartościowe łupy i walczymy z urozmaiconymi potworami. Bitwy odbywają się turowo (możemy wówczas wykonać jedną z następujacych czynności: atak, rzucenie zaklęcia, obrona lub prowokacja) w systemie 6 vs. 6, a każde z ponad 1300 stworzeń posiada niepowtarzalny rozkład statystyk i nietuzinkowe cechy. Większość z nich pozyskamy spotykając je na wolności i rozprawiając się z nimi podczas walki (po zwycięstwie skorzystamy ze stworów dołączając do drużyny i połączymy je ze sobą, tworząc potomstwo, które odziedziczy statystyki, a nawet wygląd swoich rodziców).

Data premiery Siralim Ultimate zapowiedziana jest na 12 marca bieżącego roku na platformie Steam we wczesnym dostępie. Gra została zaplanowana także na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch, jednak termin końcowy jej wydania nie został jeszcze ustalony.