Fundusz Hiro Capital ma co świętować – tytułem szlacheckim sir przed imieniem i nazwiskiem jego współzałożyciela. Ian Livingstone został tym samym pasowany na rycerza przez Królowa Elżbietę II (po czterech dekadach przygód w poszukiwanie skarbów i walkę z potworami, oczywiście na ekranach komputerów).

Sir Iana Livingstone’a mieliśmy okazje poznać podczas jego wizyty na Pixel Heaven 2019. Założyciel Games Workshop (Warhammer) oraz Eidos (Lara Croft Tomb Raider), a także twórca serii Fighting Fantasy został już doceniony przez BAFTA (specjalną nagroda przyznaną w 2002 roku), uhonorowany odznaczeniami Officer of the Order of the British Empire w 2006 roku oraz  Commander of the Order of the British Empire w 2013 roku – wszystko to za ogromy wkład w sztukę, prozę, gry wideo oraz gry RPG. Trzy z ostatnich inwestycji Iana to m.in. Tonic Games (Fall Guys), Playdemic (Golfclash) oraz Sumo Digital – kupione w 2021 r. po, a Hiro Capital dokonał około 20 inwestycji w gry na wczesnym etapie, w ciągu ostatnich 2 lat.

„Mówiąc wprost, jest to dla mnie ogromny zaszczyt i fantastyczne uznanie dla brytyjskiego przemysłu gier i wspaniałych ludzi, którzy w nim pracują. Branża przeszła długą drogę, odkąd założyłem swój pierwszy startup i bardziej niż kiedykolwiek wierzę w gry i rozgrywkę, jako globalną siłę.” – sir Ian Livingstone

Sir Ian Livingstone niedawno założył Akademię Livingstone (otwartą we wrześniu 2021 r. kompleksową szkołę dla dzieci w wieku od 4 do 18 lat, której celem jest zapewnienie uczniom narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu jako młodzi twórcy w cyfrowym świecie). Szczegóły na stronie projektu.

Hiro Capital jest brytyjsko-luksemburskim funduszem technologicznym Venture Capital, który inwestuje w brytyjskich, amerykańskich i europejskich innowatorów na polu gier, technologii metaverse, Web 3.0, e-sportu i cyfrowego fitness.