Miłośnicy zręcznościówek o mrocznym klimacie, zdobywcy światów LIMBO i Inside, podróżnicy przez zbudowane z koszmarów światy Little Nightmares i Darq oraz wielbiciele surrealizmu Samorosta – oto kolejna gra, w której głębię z chęcią wskoczycie.

Zespół Spiral Circus wśród źródeł inspiracji do tego mrocznego dzieła oczywiście wymienia LIMBO, Inside, Samorosta 3 i Little Nightmares, jednak na plastyczną oprawę Silt (tworzona przez Toma Meada) największy wpływ prawdopodobnie miała pisarka i ilustratorka opowiadań dla dzieci, Beatrix Potter, ubierająca w ludzkie stroje zwierzęta. Silt. Surrealizm, czerń, biel i odcienie szarości oraz wykorzystanie talassofobii jako przyczyny naszego (podświadomego) strachu to podstawowe założenia postawione w grze, która właśnie doczekała się wydania wersji demo na Steamie.

Podwodny horror 2D, inspirowany klimatycznymi grami, specyficzną fobią i sztuką Beatrix Potter – to prawdopodobnie wystarczająca rekomendacja, by sięgnąć  po Silt i zanurzyć się w świecie rodem z koszmarów. Do tego intrygujące i niepokojące otoczenie podwodnych przestrzeni, pełnych groźnych stworzeń i obiektów. Premiera Silt planowana jest na początku 2022 roku. Tyle wynika z wiadomości opublikowanej pod koniec zeszłego roku. Demo gry niewątpliwie uprzyjemni oczekiwanie.