Jeśli sądziliście, że gatunek gier tekstowych wymarł wraz upadkiem Magnetic Scrolls, to warto zrewidować swoje osąd o jednym z najstarszych gatunków gier komputerowych.

Do dziś są one tworzone, wydawane i to nie tylko w wersjach cyfrowych, czego przykładem może być The Queen’s Footsteps (dostępny na 19 systemów, głównie ośmiobitowce). Wspominamy jednak o The Queen’s Footsteps jedynie dla porządku, bo bohaterka tej gry występuje również w Silk Dust – tym razem spotykamy ją w Varennie, na wybrzeżu stykającym się z zatoką Como. Emilia Wittorini dostarcza zamówiony przez księżnę Lucillę Briccorosso samochód, który ma wziąć udział w wyścigu Silk Road Race na dystansie 10 000 km, pomiędzy Kairem, a Pekinem.

Silk Dust został właśnie wydany równolegle na 17 platformach (C64, VIC20 z 32 KB RAM, C128, Plus/4, PET z 32 KB RAM, Amiga, CPC 664 i CPC6128, MSX, ZX Spectrum 48K, MS-DOS, Macintosh 68k, CP/M, Olivetti M20, RC2014,  Atari 800, Apple II, Atari ST). Gra tekstowa dostępna jest za darmo w serwisie itch.io. Rozgrywka została podzielona na cztery części, po ukończeniu każdej z nich otrzymamy kod umożliwiający kontynuację zabawy. Na niektórych platformach dostępna jest opcja zapisu i odczytu stanu gry. Autor radzi nam szkicować mapę i pamiętać o uważnym oglądaniu każdego z przedmiotów.