Gratka dla fanów tekstówek. Davide Bucci, autor znakomicie przyjętych Two Days to the Race oraz The Queen’s Footsteps (tą drugą zachwycaliśmy się i my) powraca do wykreowanego przez siebie uniwersum, więc i gracze mogą ponownie znaleźć się we Włoszech na początku XX wieku i pokierować krokami Emilii Vittorini.


Akcja Silk Dust toczy się wokół wyścigu samochodowego na trasie Kair – Pekin, zaś Emilia musi dopilnować, by w rywalizacji tej wziął udział i zwyciężył automobil wyprodukowany przez firmę jej ojca. To oczywiście dopiero początek tej niesamowitej opowieści.

Jako że gra – poza pięknym ekranem tytułowym – jest czysto tekstowa, przygodę tę przyjdzie nam przeżyć głównie w wyobraźni, czytając rozbudowane opisy i niosąc pomoc bohaterce poprzez wprowadzane z klawiatury komendy.

Co ciekawe, historię wyścigu można poznać na wielu platformach: od Amigi, Amstrada CPC, Apple II i Atari (zarówno w wersji ośmio-, jak i szesnastobitowej), przez rozmaite maszyny Commodore i PC DOS, aż po ZX Spectrum (z tego właśnie pochodzą screeny ilustrujące niniejszy artykuł).

Na zakończenie jeszcze jedna znakomita wiadomość: autor udostępnił swoje dzieło zupełnie za darmo. Polecamy!