Gra stworzona przez studio Polycorne szykuje się do zaplanowanej na 22 czerwca 2023 r. premiery. City builder, który we wczesnym dostępie pojawił się pod koniec 2021 r. ma nieco odświeżyć nasze spojrzenie na ten gatunek gier.

Silicon City postawi nas w roli burmistrza nowego miasta wybudowanego w stylistyce low poly. W tym wcieleniu będziemy musieli zadbać o rozwój wzrastającej właśnie metropolii oraz samych Silizenów. W przeciwnym razie nie zostaniemy wybrani na kolejną kadencję…

Podobno każdy z mieszkańców Silicon City jest wyjątkowy, ma swoje potrzeby, uczucia i wyraża opinie. Dlatego jednym z najważniejszych zadań każdego burmistrza będzie uważne spoglądanie na osobiste profile mieszkańców (widoczne przez społecznościowy komunikator Bakr) i reagowanie na potrzeby, komentarze i skargi Silizenów. Bo jak nie… to będą protesty i zmiana na stołku.

W Silicon City dostępne jest ponad 50 typów zabudowań (domy, sklepy, biura i budynki gospodarcze), w których obywatele mogą mieszkać i pracować – każdy z nich jest generowany proceduralnie, co wpływa na różnorodność wyglądu poszczególnych dzielnic. Oprócz nacisku na obywatelskie potrzeby, jako burmistrz zajmiemy się również rozwojem dzielnic, optymalizacją sieci elektrycznej, planowaniem przepływu ruchu i całą masą zajęć pochłaniających czas oraz budżet miejski.