Końcówka sierpnia upłynie nam pod znakiem crossoverów (dwa zeszyty Wojny Zerowej w zespolonych uniwersach Marvela i Fortnite), uniwersum Aldebarana, przygodach Aloy, Ricka i Morty’ego oraz na lekturze ekskluzywnego wydania Najjaśniejszego dnia.

Na superbohaterski deser przewidziano: wielostronicowe przygody Punishera ,Thora oraz Iron Mana.  Wyprawę do Doliny Muminków oraz detektywistyczne przygody Filipiny Lomar, magiczne przygody Mickey i Magicznej 7, Turbogalop i piłkarskie emocje z Loucą w roli głównej. Do tego jeszcze: Smerfy, Lucky Luke, Opowieści z Bukowego Lasu i spośród szumiących wierzb.

Fortnite x Marvel: Wojna Zerowa, tom 3

Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem Marvel i odpowiedzialnym za Fortnite studiem Epic Games. Każdy zeszyt będzie zawierał kod pozwalający odblokować cyfrowe przedmioty w grze Fortnite. Czytelnicy będą mogli śledzić losy mieszkańców Wyspy uwięzionych w pozornie niekończącej się wojnie, a jedyną rzeczą, zdolną przeważyć szalę na korzyść którejś ze stron, okaże się skrystalizowany fragment punktu zerowego zagubiony w uniwersum Marvela. Spider-Man i Wolverine połączą siły z Shuri oraz kilkorgiem najbardziej lubianych postaci z Fortnite, aby odnaleźć zaginiony odłamek. Czy uda im się powstrzymać nadchodzącą katastrofę, zanim będzie za późno? Czy światy Marvela i Fortnite zdołają stawiać opór Urojonemu Reżimowi dostatecznie długo, by dać bohaterom szansę na wypełnienie zadania? Scenariusz: Christos Gage, Donald Mustard, rysunki: Sergio Dávila. 24 strony w miękkiej oprawie. Cena: 12,99 zł.

Plansze Europy. Ocaleni. Anomalie kwantowe

Najnowsza opowieść należąca do uniwersum Aldebarana, cyklu komiksowego tworzącego jedną z ciekawszych komiksowych wizji science fiction.  Próby kolonizacji odległych planet nie zawsze kończą się szczęśliwie. Statek wiozący nowych kolonistów na Aldebarana ulega katastrofie. Cudem ratuje się grupa młodych ludzi, którzy lądują na planecie położonej na skrzyżowaniu kosmicznych szlaków. Okazuje się, że nie trafili do przyjaznego świata. Na swojej drodze spotkają zarówno brutalnych obcych, jak i nadzwyczajne stworzenia. Będą też świadkami zadziwiających i niebezpiecznych zjawisk fizycznych. Czy poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Czy nieprzygotowani i niedoświadczeni rozbitkowie będą w stanie przetrwać w świecie pełnym nieznanych im form życia? Scenariusz i rysunki: Leo. 252 strony w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Horizon Zero Dawn – Wyzwolenie, tom 2

Nowa przygoda Aloy w świecie Horizon Zero Dawn. Odkryj pełen bujnego piękna świat odbudowany po globalnym kataklizmie. Rządzi nim dominujący gatunek ogromnych, przypominających zwierzęta, maszyn. W tym ekosystemie ludzie żyją niczym preindustrialne plemiona, walcząc o przetrwanie. Podczas wydarzeń znanych z gry Horizon Zero Dawn Aloy przyłącza się do swojego przyjaciela Erenda i razem ruszają w pogoń za rabusiem, który jest wspólnikiem mordercy jego ukochanej siostry. Po drodze Erend snuje epicką opowieść o Wyzwoleniu Południka, odkrywając, jak jego siostra uporała się z przytłaczającymi przeciwnościami losu i ściągnęła na siebie gniew jednego z najświetniejszych i najbardziej mściwych wojowników z plemienia Oseramów. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach drugiej serii Horizon Zero Dawn # 1–4. Scenariusz: Anne Toole, rysunki: Elmer Damaso. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Rick i Morty – W innych światach

Kolejny one-shot o bohaterach hitowego serialu. Tym razem Rick i Morty będą działać oddzielnie na dwóch różnych krańcach kosmosu! Rick postanowi zbudować kosmiczną utopię, a Morty wraz z dziadkiem Leonardem zostaną bohaterami zastępczymi. Spotkamy też bulwersujące Smocze Szmaty w budzącej niesmak przygodzie, w której tylko Morty może je uratować z łap Smokociągów pod wodzą zbieraczki kapusty. A gdy pojawi się faszystowski Misiek Rick i zrujnuje Rickowi najlepszy plan na wakacje, nikt nie będzie bezpieczny! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Rick & Morty: Worlds Apart #1–4. Scenariusz: Josh Trujillo, rysunki: Tony Fleesc, Jarrett Williams. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

DC Deluxe. Najjaśniejszy dzień

Zaskakujące zakończenie przełomowej serii w uniwersum DC! Biała Latarnia, źródło życia we wszechświecie, wskrzesiła dwunastu martwych bohaterów i złoczyńców, aby wypełnili powierzone im zadania. Po ich wykonaniu część ożywieńców została zwolniona ze służby, ale Boston Brand – dawniej znany jako Deadman – nadal musi wykonywać polecenia Białej Latarni, nawet jeśli prowadzi to do zniszczenia innych bohaterów. Nadchodzi śmiertelna rozgrywka końcowa, na którą Latarnia ich przygotowywała. Na Ziemi wszystko, co złe i szkodliwe, gromadzi się i zyskuje świadomość – tak pojawia się Mroczny Awatar. Powstrzymać go może jedynie odrodzony ostateczny obrońca naszej planety. Scenariusz: Geoff Johns, Peter J. Tomasi, rysunki: Ivan Reis, Joe Prado, Patrick Gleason i inni. 696 stron w twardej oprawie. Cena: 289,99 zł.

Marvel Classic. Punisher, tom 3

Trzeci tom mrocznej i krwawej opowieści o Punisherze spod szyldu Marvel Knights – imprintu Marvel Comics. Punisher, weteran z Wietnamu od lat toczący samotnie wojnę z mafią, ściąga na siebie uwagę zarówno przestępców, jak i superbohaterów. Tym razem na drodze stanie mu śmiertelnie niebezpieczna Elektra, a trzej herosi – Daredevil, Spider-Man i Wolverine – połączą siły, by powstrzymać go raz na zawsze. Jaką rolę odegra w tej intrydze Hulk? I co się stanie, gdy nadejdą wieści o powrocie Mateczki Gnucci, a życie Punishera ponownie zmieni się w strefę wojny… dokładnie taką, jaką lubi najbardziej? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Punisher (2001) #27–37 oraz Punisher: War Zone (2008) #1–6. Komiks tylko dla dorosłych. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Tom Mandrake, Cam Kennedy, Steve Dillon, John McCrea. 400 stron w twardej oprawie. Cena: 159,99 zł.

Marvel Fresh. Thor – Kres wojny, tom 3

Trzeci tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej Marvel Fresh! Wojna światów dobiegła końca, ale wiele spraw pozostało niewyjaśnionych. Loki, adoptowany w dzieciństwie przez Odyna, po raz pierwszy miał okazję zbliżyć się do lodowych olbrzymów, ludu swojego biologicznego ojca. Co z tego wyniknęło? Czy Cul Borson, bóg strachu, zdołał odkupić swoje winy podczas sekretnej misji w krainie mrocznych elfów? I co oznacza kres wojny dla samego Thora? Co Gromowładny uczyni teraz, kiedy nie musi już walczyć o wszystkie Dziesięć Królestw? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #12–16 serii Thor. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Mike del Mundo, Scott Hepburn. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Fresh. Król Thor

Dawno, dawno temu Wszechojciec Thor, władca umierającego kosmosu, stawił czoło Gorrowi Bogobójcy dzierżącemu Czarny Nekromiecz. Teraz ta przerażająca broń wpadła w ręce największego wroga Gromowładnego – jego brata Lokiego, boga kłamstw. Thor musi więc stanąć do ostatniej wielkiej bitwy u kresu czasu, która może doprowadzić do ostatecznego końca wszystkiego! Oto piorunujący finał pełnej rozmachu sagi o bogu gromów, na którą składają się serie: Thor Gromowładny i Thor (z linii wydawniczej Marvel Now), Potężna Thor i Niegodny Thor (Marvel Now 2.0) oraz Thor i Wojna światów (Marvel Fresh). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–4 miniserii King Thor. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Esad Ribić. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Fresh. Tony Stark – Iron Man, tom 2

Drugi tom przygód Iron Mana z serii wydawniczej Marvel Fresh! Król mrocznych elfów Malekith najechał Ziemię i sprzymierzył się z wcieloną chciwością – smokiem Sadurangiem. W starciu z nimi Iron Man wykorzysta najnowsze wynalazki swojej firmy… Tylko czy zaawansowana technologia wystarczy, by pokonać magię? Tymczasem wśród sztucznych inteligencji narasta bunt, a Ultron wykorzystuje sytuację, by zaatakować. Tony Stark musi zaś odpowiedzieć sobie na pytanie, kim właściwie jest: człowiekiem czy może… symulacją samego siebie? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #12–19 serii Tony Stark: Iron Man. Scenariusz: Gail Simone, Dan Slott, Jim Zub, Christos Gage, rysunki: Paolo Villanelli, Valerio Schiti, Juanan Ramírez, Franscesco Manna, Paco Medina. 180 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Muminki, tom 4

W tym ostatnim zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona! Młodszy brat Tove Jansson był pisarzem, tłumaczem, fotografem lotniczym, pierwowzorem Włóczykija, a także – z czego zasłynął najbardziej – artystą komiksowym. Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków. Czwarty tom zawiera dziesięć czarno-białych opowiadań komiksowych: Nadmorskie letnisko Ryjka, Bratanek komisarza, Dama w opałach, Nieborak nowożeńcem, Sklep sportowy Ryjka, Diament Mimbli, Muminek i wampir, Muminek i telewizor, Zacofane Muminki i Muminki i ciocia Jane. Scenariusz i rysunki: Lars Jansson. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Bracia szantażyści, tom 1

Nowa seria detektywistyczna dla młodzieży. Filipina to nastolatka, która w przyszłości chciałaby zostać detektywem. Mimo młodego wieku już wdraża się do tego zawodu, pomagając rozwiązywać problemy rówieśnikom – i nie tylko. W swoich śledztwach nie waha się stosować drastycznych środków, czasami sama narażając się na niebezpieczeństwo. Na szczęście zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół – właściciela złomowiska Gégé i lokalnego gangstera Moka. Scenariusz: Dominique Zay, rysunki: Greg Blondin. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Czarodzieje i ich dzieje, tom 2

Czarodzieje i ich dzieje (oryg. Wizards of Mickey) to włoski cykl komiksowy, publikowany od 2006 roku w słynnym tygodniku Topolino (Myszka Miki). Bestsellerowa seria tłumaczona na kilkanaście języków przedstawia przygody znanych disnejowskich bohaterów, tyle że w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – w pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów świecie fantasy. W tomie drugim główni bohaterowie wciąż zbierają elementy wielkiej zbroi, która pozwoli ocalić Minnie i położyć kres mrocznej erze. Ale nawet powodzenie tej misji nie oznacza końca kłopotów, w głębi podziemnych jaskiń drzemie bowiem groźna pradawna istota. Jeśli się przebudzi, Miki i przyjaciele będą musieli podróżować do innych wymiarów w czasie i przestrzeni, żeby się jej przeciwstawić. A taka walka może nie do poznania odmienić oblicze świata… Scenariusz: Stefano Ambrosio, rysunki: Lorenzo Pastrovicchio, Marco Gervasio, Marco Palazzi, Alessandro Perina, Marco Mazzarello, Vitale Mangiatordi, Alessandro Pastrovicchio, Roberto Vian. 472 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Turbogalop, tom 2

Stadnina koni, zarządzana mocną ręką przez szefową Monikę, przyciąga prawdziwych pasjonatów. Przy takiej skali emocji nietrudno o miłość, zarówno wśród ludzi, jak i… koni. Romeo, syn Moniki, lubi być adorowany przez wszystkich. Alfred, nowy uczeń, wzdycha na przemian do Celiny i Madzi. Niestety bez skutku, bo dziewczyny nie mogą oderwać oczu od superciacha Pedra, gwiazdy polo, który razem z ekipą filmową kręci klip reklamowy. Stajenny Albercik, niczym prawdziwy rycerz, marzy o damie swojego serca, którą jest ostra jak brzytwa Monika. Nie ma szans, aby spojrzała na niego łaskawszym okiem. Za to niepozorny konik Maskotek na widok pięknej klaczy Śnieżki przeżywa prawdziwy szał uniesień. Łatwo nie będzie, ale prawdziwa miłość nie zna przeszkód! Scenariusz i rysunki: Benoît Du Peloux. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Magiczna 7. Przeciwko wszystkim, tom 2

Kontynuacja młodzieżowej serii o przygodach współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Leo i inni młodzi magowie dostrzegają, że w ich mieście dzieje się coś dziwnego: rodzice stają się bardzo opiekuńczy, nauczyciele strasznie wymagający, a kolejne wprowadzane w mieście prawa – coraz bardziej restrykcyjne. O co chodzi? Bohaterowie przeprowadzą śledztwo, po którym czeka ich pierwsza poważna walka. I zdaje się, że to dopiero początek ich misji jako obrońców Ziemi i ludzkości… Scenariusz: Kid Toussaint, rysunki: Giuseppe Quattrocchi i inni. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Louca. Oby się udało! tom 3

Trzeci tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu duchu. Nadszedł mecz decydujący o przyszłości drużyny Liceum im. Quanfrina. Louca zdaje sobie sprawę, że potrafi strzelać bramki tylko dzięki pomocy Nathana, a tymczasem jego widmowy przyjaciel… odszedł, aby dowiedzieć się, co słychać u jego rodziny. Równocześnie splot okoliczności sprawia, że zaczyna się powoli wyjaśniać tajemnica śmierci Nathana… Scenariusz i rysunki: Bruno Deqiuer. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Lucky Luke. Daltonowie wciąż uciekają, tom 23

Kolejny album o legendzie Dzikiego Zachodu autorstwa dwóch sław: Morrisa i Goscinnego! Daltonowie ciągle są ośmieszani przez Lucky Luke’a, który łapie ich zawsze, gdy uciekają z więzienia. Zawsze? Cóż, z okazji wyboru nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych wydarza się coś, dzięki czemu tym razem to czterej bracia zakpią z Samotnego Kowboja… Chyba jednak niezbyt długo będą górą, bo ich bandyckie ciągoty znów sprowadzą ich na drogę występku. A że Luke nie spuszcza ich z oka, szykuje się kolejny ciąg podstępów i pościgów! Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Smerfy i śnieżyca, tom 39

Kolejna opowieść o wesołych Smerfach, małych mieszkańcach wioski zagubionej w ogromnym lesie. Smerfy dobrze przygotowały się do zimy – zebrały zapasy żywności i drewna na opał. Nie przewidziały tylko jednego: najstraszliwszej od lat śnieżycy! Naszym bohaterom grozi wielkie niebezpieczeństwo – ich wioska może zostać całkowicie zasypana. Co gorsza, w chwili nadejścia zawiei kilka Smerfów znalazło się poza domem. Czy uda im się znaleźć jakieś schronienie? A nawet jeśli, to jak poradzą sobie bez jedzenia? Czy ktokolwiek im pomoże? Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford, rysunki: Alain Maury. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia, tom 4

W tym roku podczas wielkiego kiermaszu odbędzie się niezwykły konkurs muzyczny. Rodzeństwo Rabatków zamierza wziąć w nim udział i już nawet rozpoczęło intensywne próby, które idą wprost… koncertowo! Ale uwaga… Pewien paskudny aligator Doremi Fasido i jego kompani próbują pomieszać im szyki. Króliczątka muszą być bardzo ostrożne. Stawienie czoła bandzie złośliwców wymaga nie lada sprytu i odwagi! Scenariusz: Michel Plessix, rysunki: Loïc Jouannigot. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka, tom 3

Podczas gdy Kret i Szczur zażywają upragnionego spokoju, Ropuch cierpi męki w mrocznym i przesiąkniętym wilgocią lochu. Za bezgraniczną, szaloną miłość do pewnego automobilu nieszczęśnik został skazany na dwadzieścia lat więzienia! A jak powiedział Kret: „Dwadzieścia lat to kawał czasu. Zwłaszcza dla płaza!”. Jednak nasz dzielny zwierzak nie z takich opresji wychodził cało. Dzięki wrodzonemu urokowi, nieprzeciętnej inteligencji, a przede wszystkim niebywałej hojności Ropuch wymyka się zza krat i rusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku wolności. A będzie ona kręta i pełna wybojów! Czy dla wyrwania się z okowów bohater jest gotów poświęcić to, co ma najcenniejszego, czyli… godność? Niezwykła baśń O czym szumią wierzby Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę literatury angielskiej, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa – subtelna i pełna fantazji. Scenariusz i rysunki: Michel Plessix. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Fortnite x Marvel: Wojna Zerowa, tom 4

Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem Marvel i odpowiedzialnym za Fortnite studiem Epic Games. Każdy zeszyt będzie zawierał kod pozwalający odblokować cyfrowe przedmioty w grze Fortnite. Scenariusz: Christos Gage, Donald Mustard, rysunki: Sergio Dávila. 24 strony w miękkiej oprawie. Cena: 12,99 zł.