Polskie studio Bnayat Games S.A za powiada wydanie Shockwave: Land of the Blind na Steamie w pierwszym kwartale 2023 r. Będziemy mieli okazję wziąć na swoje barki trudną rolę sapera w pierwszoosobowym symulatorze rozbrajania ładunków wybuchowych i tym samym – ratowania ludzkich istnień w oblężonym mieście.

Shockwave: Land of the Blind fabularnie skupia się na historii Jerome’a, byłego żołnierza, sapera, któremu firma najemnicza zleciła rozbrajanie bomb w ramach misji pokojowej. Jerome towarzyszy emisariuszowi w podróży do Aleppo w Syrii. Ich celem jest ratowanie życie ludzi, którzy są zmuszeni trwać w tym mieście zniszczonym przez wojnę, bezprawie i zbrodnie. Po dotarciu na miejsce, Jerome odkrywa, że będzie musiał stawić czoła nikczemnemu konstruktorowi bomb.

W grze możemy liczyć na elementy skradanki oraz konieczność umiejętnego zbierania informacji. Podstawą rozgrywki ma być brak liniowości w designie oraz pomocy i wskazówek dla gracza (w tym wyeliminowanie oznaczeń questów). Nie będzie żadnych mini-map, radarów, ostrzeżeń przed zagrożeniami. Zostaniemy sami ze swoimi umiejętnościami i koniecznością dostosowania się do zmieniających warunków, odziany w specjalny pancerz saperski dla ochrony. Bnayat Games współpracuje z byłymi i aktywnymi członkami Gromu, odpowiedzialnymi za zadania związane z materiałami wybuchowymi.

“Z przyjemnością przedstawiamy światu tytuł, który niejednemu poszarga nerwy. Shockwave: Land of the Blind pozwoli nam się wcielić w sapera i doświadczyć tego, jak to jest być specjalistą od pozbywania się materiałów wybuchowych w szalenie trudnych warunkach. Naszym celem jest dostarczyć grę opowiadającą mocną i zmuszającą do myślenia historię. Ten tytuł, poza wykorzystaniem UE5, ma przedstawiać tych, którzy podejmują się tego wyjątkowo niebezpiecznego zawodu, by ratować życie innych.” – Jamal Bnayat, CEO of Bnayat Games S.A.

Większość zadań w grze będzie wymagało solidnego planowania – od pozyskiwania informacji o okolicy i zagrożeniach, po dobór narzędzi do wyeliminowania pułapek i bomb. Niekiedy misja sprowadzi się do przetransportowania niebezpiecznego ładunku na inne miejsce oraz zdalnej detonacji za pośrednictwem robota. Część zadań będzie wiązała się z wykrywaniem min, a także skutecznym i szybkim oczyszczaniem dróg i przejść.