Zanim piraci dokonają abordażu, najpierw muszą mieć na czym wypłynąć na morza i oceany… W Ship Builderze poznamy konstrukcje wykonanych z drewna okrętów od same stępki.

President Studio zamierza zaprosić nas do eksploracji otwartego świata gry, na którą wyruszymy dopiero wtedy, gdy sami wybudujemy stocznię, zbierzemy zasoby i skonstruujemy własny statek. Wyzwań będzie sporo, bo efekt końcowy naszej pracy nie tylko musi utrzymać się na wodzie, ale i obronić przed ewentualnym atakiem.

Oprócz standardowego symulatora stoczni dostaniemy także tryb realistyczny, oferujący dodatkowe opcje przetrwania (w tym zbieranie pożywienia, przygotowanie potraw i utrzymywanie naszego bohatera w dobrej kondycji). Same statki będziemy konstruować na bazie historycznych planów – dla wielbicieli historii będzie to więc okazja do przyjrzenia się dawnym konstrukcjom od podstaw. Każdy z projektów, od armat, po żagle będzie można dostosowywać do własnego gustu i dzielić się nimi w formie specjalnego rankingu na Steamie. Będzie też miejsce na wykazanie się zręcznością i ciężka, żmudną pracą, przy tworzeniu drobnych elementów statków, by ostatecznie wyruszyć na swoich konstrukcjach na morza i oceany. W Ship Builderze przewidziano opcję kooperacji do czterech osób.

Nie znamy dokładnej daty premiery gry, szczegółowe informacje o Ship Builderze dostępne są na oficjalnej stronie Steam.