W formie wczesnego dostępu możemy już wyruszyć w świat zbudowany z wokseli i spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek generowanych proceduralnie.

Shadows of Doubt da nam w Early Access okazję do spróbowania swoich sił w roli prywatnego detektywa, który rozwiązuje sprawy napadów, morderstw i wandalizmu. W grze trafimy do swoistej detektywistycznej piaskownicy zbudowanej z dużych wokseli, a taka stylistyka może przypaść do gustu miłośnikom światów Minecrafta.

Do rozwikłania każdej ze spraw będzie trzeba wykorzystać dziesiątki detektywistycznych gadżetów, eksplorować tętniące wokselowym życiem miasto, rozmawiać z jego mieszkańcami, który borykają się ze swoją codzienną (symulowaną) rutyną. W planach śledztw m.in: skanowanie odcisków palców, sprawdzanie historii połączeń, przeglądanie cudzych maili, przekupstwa, zerkanie do nagrań z kamer do monitoringu, otwieranie zamków, rozwalanie drzwi, sabotaż systemów bezpieczeństwa i podobne atrakcje. W udostępnionej właśnie wersji Early Access Shadows of Doubt dodano sprawę zatytułowaną The Dead of Night – wprowadzającą do gry oraz wspomniany tryb piaskownicy, oferujący nieskończoną liczbę spraw do zbadania… Premiera finalnej wersji gry została zaplanowana na koniec 2023 r. Do tego czasu gracze otrzymają aktualizacje zawierające nowe zadania poboczne i typy budynków oraz dodatkowe interakcje z NPC.

„Jestem bardzo podekscytowany, że w końcu mogę zaprosić graczy do świata Shadows of Doubt i zachwycony wczesną reakcją prasy na tę grę. Shadows of Doubt było moim marzeniem od bardzo dawna, więc w końcu zobaczyć grę w rękach graczy to niesamowite uczucie. Mam nadzieję, że gracze pokochają doświadczenia związane z rozwiązywaniem przestępstw i nie będą mogli się doczekać dodatkowej zawartości, która nadchodzi, podczas gdy pracujemy nad pełną wersją 1.0.” – Cole Jefferies, założyciel i dyrektor ColePowered Games