Wydawca Deadalic Entertainment i deweloper Mimimi Games ogłaszają datę premiery Aiko’s Choice, długo oczekiwanego, samodzielnego rozszerzenia do uznanej gry taktycznej Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

6 grudnia 2021 roku, w piątą rocznicę premiery oryginalnej gry, gracze po raz kolejny zostaną wysłani do starożytnej stolicy Japonii, Edo, aby towarzyszyć adeptce kunoichi Aiko i jej zabójczym przyjaciołom w polowaniu na duchy jej przeszłości.

Aiko’s Choice skupia się na jednej z protagonistek podstawowej wersji gry. Jest ona mistrzynią kamuflażu, a jednym z jej podstawowych trików jest odwracanie uwagi strażników za pomocą przebrania gejszy. Podczas gdy Aiko była pewna, że porzuciła swoje dawne życie, jej była sensei, przebiegła mistrzyni szpiegów Lady Chiyo, wywozi z cienia, by rzucić jej wyzwanie. W obliczu zagrożenia Aiko, wraz z grupą swoich zabójczych przyjaciół, wyrusza, by uporać się z duchami przeszłości…

Rozszerzenie zawiera trzy pełnoprawne misje główne, osadzone w zupełnie nowych środowiskach oraz trzy krótsze misje przerywnikowe. Podobnie jak w podstawowej grze gracz przejmuje kontrolę nad drużyną śmiertelnie niebezpiecznych zabójców i przekrada się w cieniu pomiędzy dziesiątkami przeciwników. Dobiera odpowiednią taktykę, by przeniknąć do baz wroga ukrytych w lasach lub tętniących życiem miasteczkach epoki Edo. Zastawia pułapki, truje i rozprasza przeciwników lub całkowicie ich unika. Musi starannie zaplanować każdy swój ruch i korzystać z pomysłowych strategii, by pokonać wrogów i ukończyć każdą z wymagających misji na drodze do odkrycia przeszłości Aiko.

Poniżej znajduje się materiał będący streszczenie dotychczasowej historii, więc oczywiście zawiera spoilery z podstawowej wersji gry: