Bombardowanie ocen na Steamie w toku.

Shadow of the Tomb Raider został przyzwoicie przyjęty przez krytyków – średnia 77 punktów w serwisie Metacritic nie jest może najlepszą, jaką zobaczymy tej jesieni, ale nie jest też zła. Miesiąc po premierze gra doczekała się jednak przeceny, a to poważnie zirytowało fanów, którzy czują się poważnie oszukani 34% i 43% procentowymi zniżkami na odpowiednio podstawową i bogatszą wersję gry. Ich reakcją, jak to często bywa na Steamie, jest wystawienie grze negatywnej recenzji.

W ciągu ostatnich czterech dni Shadow of the Tomb Raider otrzymało około czterystu negatywnych ocen, których ton jest dość jednoznaczny: Square Enix nie traktuje swoich klientów poważnie. Część użytkowników oburzonych jest o wciąż nienaprawione błędy, innym nie podoba się po prostu różnica na poziomie 20 dolarów w ciągu miesiąca od premiery. Rezultatem jest spadek średniej ocen do „mieszanych”, z 72% pozytywnych do 68%.

Z drugiej strony to jednak okazja by szybciej położyć ręce na grze, która w oczach Michała R. Wiśniewskiego naprawdę zasługuje na uwagę – jego obszerną recenzję Shadow of the Tomb Raider znajdziecie w aktualnym, 41 numerze magazynu.