Fani klasyka mają powody do radości. Shadow Man Remastered trafi na PC w bardzo bliskiej przyszłości. Posiadacze konsol do gier jeszcze trochę poczekają.

Nightdive Studios jest świetnym dostawcą odświeżonych klasyków. Nie każdy ich kojarzy, ale fakty są takie, że ci deweloperzy wiedzą jak odnowić grę z przeszłości, co udowodnili już wielokrotnie. Aktualnie zajmują się między innymi zremasterowaną wersją Shadow Mana – trzecioosobowej grą akcji wydanej w 1999 roku. Fabularnie jest to opowieść przedstawiająca losy Michaela LeRoi, wojownika voodoo, którego priorytetem jest ochrona ludzkości przed światem umarłych. Nightdive Studios ogłosiło, że Shadow Man Remastered trafi na platformę PC już 15 kwietnia 2021 roku. Gra w nowej wersji będzie można kupić w serwisach Steam, GOG oraz w Epic Games Store. Gracze, ma się rozumieć, mogą liczyć na współczesne udogodnienia. Nie zabraknie wsparcia dla panoramicznych ekranów, rozdzielczości 4K oraz HDR-a. Najlepsze jest chyba to, że dodane zostaną również wycięte fragmenty gry, które wcześniej nie były dostępne dla graczy.

Data premiery Shadow Man Remastered na konsole Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4, została zaplanowana na późniejszy termin tego roku. Na razie nie podano konkretów na ten temat.