Przeczytałem dziś w notatce prasowej: dodaj Serum do wishlisty. I wciaż zastanawiam się po co mi to antidotum i do czego właściwe służy.

Wątek fabularny najnowszej gry studia Game Island przypomina otaczające nas okoliczności groźnej przyrody w postapokaliptycznym wydaniu. Zniszczone miasto, my w roli ocalonego, który pozbawiony pamięci o poprzedzających nasze przybycie do tego miejsca musimy poradzić sobie w niegościnnym otoczeniu, jednocześnie wspierając nasz system odpornościowy tytułowym serum – wydłużającym nasze życie o kolejne kilka godzin.

Mamy więc wyścig z czasem i survival w zniszczonym mieście. Do rozwikłania tajemnica związana z głównym bohaterem.

„W naszym nowym projekcie survivalowym chcemy wprowadzić element tajemniczości. Poznajemy naszego bohatera, kiedy zostaje mu zaaplikowany chip, a do krwioobiegu wprowadzona tajemnicza substancja. Po odzyskaniu przytomności uświadamiamy sobie, że podskórne urządzenie wskazuje nam czas, jaki nam pozostał na podanie Serum.” – Michał Ojrzyński, CEO Game Island

Jakby tego wszystkiego było mało, dysponujemy również obcą technologią, służącą do ulepszania posiadanego ekwipunku i docierania do miejsc z surowicą. Sam teren podzielony jest na biomy, wypełnione dawkami serum oraz technologicznymi znajdźkami. Niekiedy do niektórych miejsc będziemy musieli dostać się korzystając ze specjalnych umiejętności, rozwijanych w trakcie gry.

„Z niewielkim ekwipunkiem i kilkoma wskazówkami próbujemy przetrwać i jednocześnie rozwiązać tajemnicę. W Serum będziemy odkrywać świat, do którego trafiliśmy nagle i z niewiadomych nam powodów. W odpowiednim czasie będziemy musieli dotrzeć do poszczególnych miejsc, w których znajdziemy niezbędne do przeżycia serum. Z czasem nasz bohater będzie odkrywał nowe lokacje, do których, aby dotrzeć, będzie potrzebował odpowiednich zdolności i ekwipunku. Nauczy się korzystać zarówno z dobrodziejstw otaczającej go natury i walczyć z otaczającym go zewsząd niebezpieczeństwem.” – Michal Ojrzynski, CEO Game Island

Nie znamy dokładnej daty premiery tego survivalu z serum w żyłach i otwartym światem do eksploracji. Szczegółowe, dostępne informacje o produkcji studia Game Island dostępne są na stronie Steam.