Deweloper gry Serious Sam 2 w swojej oficjalnej wiadomości do graczy napisał, że minęło pewnie pięć miliardów lat, od kiedy pojawiała się ostatnia łatka do tego tytułu. Trzeba przyznać, że nikt się tego nie spodziewał, bo Serious Sam 2 właśnie otrzymuje nowego patcha, pomimo faktu, że minęło już 15 lat od premiery gry.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że patch 2.90 przygotowany przez Croteam, wcale nie jest symboliczny. Gracze otrzymują w nim sporo nowości, co może zachęcić do ponownego odpalenia leciwego Serious Sama 2. Przede wszystkim, aktualizacja zawiera nową broń – to BeamGun, czyli spluwa mogąca się kojarzyć z filmem Ghost Busters. Twórcy dodali także 12 map do trybu multiplayer. Jako że mamy 2021 trudno w to uwierzyć, ponieważ żyjemy w epoce, w której parę nowych map z reguły pojawia się wyłącznie w płatnym DLC. Tutaj natomiast, w bezpłatnym patchu jest ich aż 12. Kolejnym usprawnieniem jest opcja biegania, a także trzymania wszystkich broni w dwóch rękach. Warto wspomnieć jeszcze o nowym radarze, który pomoże znaleźć wrogów i NPC. Trzeba podkreślić również to, że dodano tak zwany rocket jump, czyli możliwość skoku wspomaganego rakietnicą.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie z komunikatem twórców gry. Serious Sam 2 jest obecnie dostępny w promocji na Steamie, a gra kosztuje mniej niż 8 zł. Przecena trwa do 26 marca 2021.