Na początku stycznia 2002 roku świat ujrzał pierwszą cześć legendarnej serii przygodówek wykreowanych przez Benoîta Sokala. Dziś mamy szansę dalej podążać śladami Kate Walker, a francuskie studio szykuje dla fanów Syberii kilka niespodzianek.

Przede wszystkim – dostajemy film i okazję do zajrzenia za kulisy działań Microids, a samo nagranie ma upamiętnić sagę gier przygodowych Benoîta Sokala.

„W połowie lat 90., pierwsze spotkanie Benoîta Sokala i Microids zaowocowało grą Amerzone: The Explorer’s Legacy. Doceniana zarówno przez graczy, jak i krytyków za śmiałość, scenariusz i zaawansowaną mechanikę, ta gra pozwoliła Benoîtowi rozwijać swoje fikcyjne światy w nowym medium. To był wielki zaszczyt móc przez 20 lat zabierać graczy z całego świata na wyjątkowe podróże do światów stworzonych przez Benoîta, w kolejnych częściach Syberii. Dziś wszyscy wspominamy tego niezwykle utalentowanego artystę, który odszedł w 2021 roku, a także myślimy o jego żonie Martine i dzieciach Hugo i Jules’u, bez których żaden z tych projektów nie byłby możliwy. To było dla nas bardzo ważne, aby pokazać fanom Syberii ten film przedstawiający ważne momenty ich ulubionej sagi gier wideo.” – Elliot Grassiano, założyciel i Chief Operating Officer Microids

Wystartował właśnie Microids Backstage – blog z zakulisowymi informacjami poświęcony tytułom przygotowywanym przez studio, który ma na bieżąco informować graczy o nadchodzących projektach. Na dobry początek – post poświęcony serii Syberia.

Syberia: The World Before doczeka się także zupełnie nowego, kolekcjonerskiego, limitowanego wydania (dostępnego na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S, w późniejszym terminie – na pozostałe konsole). Edycja kolekcjonerska Syberia: The World Before będzie zawierać (oprócz gry): steelbook, obracaną figurkę Kate i Dany, artbook, pozytywkę, ilustrację, breloczek, pocztówki, cyfrową wersję scenariusza prologu i soundtrack w cyfrowej wersji oraz specjalne pudełko. Edycja kolekcjonerska gry Syberia: The World Before będzie dostępna w listopadzie 2022 roku (na platformy PlayStation 5, Xbox Series X, S i PC. Wydanie gry na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch pojawi się w 2023 roku.