Najnowsza produkcja From Software od początku zbiera pochwały od graczy recenzentów, sprzątnęła też sprzed nosa Hideo Kojimie tytuł gry roku na Games Awards 2019. Jak na względnie wąskie grono odbiorców – nieźle radzi sobie komercyjnie.

Activision ogłosiło, że Sekiro: Shadows Die Twice przekroczyło sprzedaż 5 milionów kopii na wszystkich platformach. Oznacza to, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy wyprzedano ich mniej więcej 1,2 miliona, jako że w sierpniu ubiegłego roku odnotowano sprzedaż na poziomie 3,8 milionów.

Miyazaki i spółka szykują z kolei dla graczy coś specjalnego. Aktualizacja wprowadzi na przykład tryb o nazwie Reflections of Strength. Umożliwia on powtarzanie pojedynków z danym bossem od każdego posążka rzeźbiarza (czyli odpowiednika soulsowych ognisk). To nie wszystko – pojawi się opcja tzw. Remnants, co oznacza możliwość odtworzenia ostatnich 30 sekund danego pojedynku, tak aby móc łatwiej uchwycić jakiś specjalnie udany atak. Na deser From Software zostawi nam dodatkowe stroje dla Wilka. Dwa pojawią się wraz z progresem, jedno po zakończeniu gry. A to wszystko zupełnie za darmo.