Wczoraj, 3.06.2020 r. upłynęło dokładnie 60 lat od założenia Segi – firmy, która przez pewien czas walczyła jak równy z równym z wielkim N i dopiero dorastającym do rynku drugim S.

60 lat na rynku to rocznica wyjątkowa, choć można odnieść wrażenie, że obserwujemy raczej software’owe odcinanie kuponów od dawnej sławy niż prawdziwy odgłos otwieranych butelek sake. No właśnie. Zacznijmy od tego, że Sega postanowiła uczcić swoją 60-kę podczas sierpniowego Tokio Sake Festival specjalną edycją trunku w niebieskich buteleczkach z napisem Go Sega plus specjalnych edycjach z postaciami z Yakuzy (Kazuma Kiryu, Goro Majoma, Ichiban Kasuba). Każda z buteleczek sake ma kosztować 3000 jenów (ok. 120 zł) i ma zostać wydestylowana przez ten oto przybytek.

Są i nieco bardziej zbliżone do świata graczy wieści. Wydany w czterech wersjach kolorystycznych powrót do przeszłości zatytułowany Game Gear Micro (czarny, niebieski, żółty, czerwony). Na razie na rynek japoński, z premierą zaplanowaną na 6 października 2020 r. To naprawdę będzie mikrokonsola, z zaledwie 1-calowym wyświetlaczem (słownie: JEDEN CAL, w planach jako akcesorium optyczny powiększacz ekranu Big Window Micro).

Każda z kolorowych wersji konsoli (o wymiarach 80 x 43 na 20 mm) będzie zasilana 2x bateriami AAA, a jej wyposażenie w gry będzie się różnić zależnie od koloru. I tak na czarnej zagramy w Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo, Out Runa i Royal Stone. Niebieska wersja ma w pamięci Sonic & Tails, Gunstar Heroses, Sylvan Tale i Baku Baku Animal. Żółty wariant zawiera Shining Force Gaiden, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden: Final Conflict i Nazo Puyo Arle no Roux. Czerwona konsolka będzie nas bawić w Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The G.G. Shinobi oraz Columns. Cena każdego z Game Gearów Micro to niecałe 5000 jenów, czyli ok. 200 zł.

 

A więc, fanom Segi pozostaje, popijając w sierpniu na Tokyo Sake Festival z Yakuzą oczekiwać na październik i cztery mikro Game Geary z dużą lupą.