Madlight Studio wraz z Leonardo Interactive przygotowują dla nas futurystyczną przygodówko-platformówkę z zagadkami, obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby.

W grze pokierujemy locami Cory, która podjęła się misji związanej z uratowaniem planety Lumia. Półotwarty, dystopijny świat przemierzają dziwne istoty, a Cora musi odnaleźć urządzenie nazwane The Seed, by przywrócić życie umierającej planecie.

Nasza bohaterka jest ostatnią osobą, która ocalała na Lumii, świecie spustoszonym przez najeźdźców z kosmosu, wykradających życiową energię planety. Jedyną nadzieją na uratowanie ojczyzny jest aktywacja tytułowego Nasiona – urządzenia mogącego wytworzyć esencję życia i tym samym ocalić cała planetę przed zagładą. Świat gry przypomina labirynt, w którym natkniemy się na dziwne kapsuły, nauczymy nowych umiejętności specjalnych, dzięki którym będziemy mogli pokonać zagrożenia umierającego świata i przeciwstawiać się siłom natury. Gdy natkniemy się na trudne zagadki i wymagających przeciwników, możemy liczyć na asystę Nara. Wszystko to w ładnej oprawie graficznej i przy wsparciu dramatycznej historii, pełnej tajemnic do odkrycia. Oprócz łamigłówek i podziwiania widoków skupimy się również na rozwoju postaci za pośrednictwem kapsuł, zbierania Luminium, niezbędnego do ulepszania przedmiotów oraz ucieczkach przed Cieniami wędrującymi przez rozpadający się świat.

Debiut Seed of Life na PC (Steam) zaplanowano na 11 sierpnia 2021 r.