W październiku tego roku piracki sandbox, w którym połowa zabawy to tworzenie własnych przygód zostanie wydany jako… piracki sandbox, w którym połowa zabawy to tworzenie własnych przygód, tylko na papierze.

Sea of Thieves wyraźnie podzieliło graczy: dla jednych, bez poziomów i wysypu przedmiotów do zebrania stworzona przez Rare piracka przygoda jest czymś kompletnie niestrawnym – co to za zabawa, gdy gracze muszą sami sobie znajdować zajęcie, nie? Dla innych Sea of Thieves jest spełnieniem marzeń – szerokie morze oferuje mnóstwo możliwości (i niekompletnego Krakena) i możliwość powygłupiania się ze znajomymi. Z myślą o tym, że ci ostatni mogą chcieć powtórzyć albo nawet rozwinąć te przygody w analogowym świecie powstaje papierowa gra RPG, którą tworzy Mongoose Publishing.


Mongoose ma na koncie takie systemy RPG jak Traveller czy Paranoia, a także szereg podręczników do d20. Książki zamówić można w tym miejscu, przed ich premierą w październiku. Projekty okładek wyglądają kusząco, czekamy jednak na szczegóły.