Turowa gra RPG, inspirowaną klasycznymi tytułami sprzed lat, opowiadające historię dwójki Dzieci Przesilenia (ang. Children of the Solstice), potrafiących łączyć moc słońca oraz księżyca, w celu uprawiania tak zwanej magii zaćmienia.

To jedyna moc zdolna do zwalczania potwornych kreacji złego alchemika, znanego jako The Fleshmancer. Sea of Stars jest próbą uwspółcześnienia klasyki RPG pod kątem walki, opowiadania historii, eksploracji oraz możliwych interakcji z otoczeniem. Oczywiście celem tytułu jest także zachować to, co najlepsze w grach z przeszłości. Innymi słowy, autorzy gry starają się zadowolić miłośników klasyki sprzed lat, ale mimo wszystko pragną również zaserwować trochę nowocześniejszych rozwiązań. Warto podkreślić, że nad grą pracują twórcy słynnego The Messenger, czyli deweloperzy z Sabotage Studio. Sea of Stars będzie prequelem Messengera.

Aktualny teaser pokazuje jak muzyka ulega zmianom w zależności od pory dnia. Słychać, że gdy zapada zmrok, ścieżka dźwiękowa brzmi inaczej. Kompozytorem ścieżki dźwiękowej jest Yasunori Mitsuda. Premiera Sea of Stars jest przewidziana na 2022 rok. Więcej informacji na temat Sea of Stars znajduje się na oficjalnej stronie Steam.