Zawodnicy poskładani ze złomu oraz pikseli. Dynamiczne potyczki, które czekają na nas do 20 czerwca. Oto, co chce nam sprzedać hiszpańskie studio Games For Tutti.

Scrap Riders właśnie objawiło się z demem na Steamie, a już 21 września 2022 r. ma zamiar najechać ekrany PC i Switcha. Pixelartowa przygodówka akcji z domieszką beat’em up w cyberpunkowej otoczce opowiada o losach Rasta – członka gangu motocyklistów wyjętych spod prawa z tytułowej grupy Scrap Riders, który przedziera się przez pustkowia oraz wielką metropolię kontrolowaną przez korporacje. W roli przemytnika o ciętym dowcipie musimy przetrwać w tym postapokaliptycznym świecie.

Potyczki realizowane są na pięści i pistolety, w dwuwymiarowej oprawie graficznej, wszystko to wymaga zręczności, sprytu, rozmów, zbierania wskazówek (oraz skopania kilku tyłków). Scrap Riders wyraźnie w zgrabny sposób łączy beat ’em up, klasyczne gry przygodowe (za swoim point and clickowaniem i rozwiązywaniem zagadek). Ponoć dostaniemy też dużą dawkę szalonego humoru, dziwaczne postacei, meta-żarty i odniesienia do popkultury poukrywane w grze.

W skład hiszpańskiego studio niezależnego Games For Tutti wchodzą cztery osoby: dwóch projektantów i programistów, jeden artysta wizualny i jeden kompozytor oraz projektant dźwięku. Twórcy doszukiwali się inspiracji w swoich ulubionych przygodówkach LucasArtu oraz klasycznych bijatykach, takie jak Streets of Rage, Double Dragon i Final Fight.