O BerCERO Technologies oraz ich pomyśle na edukację najmłodszych już wspominaliśmy. Tym razem producent Scottie Go! proponuje nam grę Labyrinth Mobile , która być może skłoni nas do odkurzenia drukarki i zabawy w poprogramowanie wsparte przez AR i bloczki zawierające komponenty programów.

Aplikacje dostępne są dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Dodatkowo niezbędne będzie wydrukowanie bloczków umożliwiających tworzenie programów (cztery strony plus instrukcja). Podstawowa wersja gry jest dostępna bezpłatnie, dodatkowe poziomy można dokupić.

Scottie Go! Labyrinth Mobile przeznaczony jest zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieciaków, które zamierzają poznać podstawowe zasady programowania. Naukę opakowano w opowieść o przygodach kosmity Scottiego, któremu zabrakło paliwa i musiał awaryjnie wylądować na asteroidzie. Celem rozgrywki jest zbieranie kryształów zasilających jego pojazd, natomiast gracz musi zaprogramować jego ruchy w taki sposób, aby pokonać ciekawe zróżnicowane wyzwania – zagadki logiczne i labirynty. Gry edukacyjne z serii Scottie Go! dostępne są w w 21 wersjach językowych. Na stronie producenta można zamówić fizyczną wersję gry.