Współcześnie gry typu free to play są niezwykle popularne – Scavengers ma stać się polem bitwy, na którym każdy gracz walczy o przetrwanie, a bezpłatny dostęp do tytułu powinien szybko zwiększyć jego popularność.

Ta strzelanka pełna akcji dzieli graczy na trzyosobowe zespoły, które muszą ze sobą konkurować i podjąć próbę zdominowania pozostałych grup. Scavengers ma być hybrydą sandboxa z naciskiem na PvE oraz opartym na klasach PvP. Gracze powinni wybrać taką postać, która najlepiej odpowiada ich stylowi gry. Później niezbędne jest zadbanie o jak najlepsze uzbrojenie, dodatkowo połączone z zestawem wyjątkowych umiejętności. Walka odbywa się w regionach pokrytych grubą warstwą śniegu, co można uznać za zamrożone pustkowia, bardzo nieprzyjazne dla wszelkich form życia. Najnowszy zwiastun ukazuje sporo akcji, w tym walki z przeróżnymi potworami. Wygląda także na to, że Scavengers będzie oferowało pojazdy, co zawsze pozwala na dodatkowe urozmaicenie rozgrywki.

Gra ma trafić do Early Access już 28 kwietnia 2021 roku. Więcej informacji na temat Scavengers znajduje się na oficjalnej stronie Steam.