Damage State odsłoniło w ramach BiliBili Game Charge Festival nieco tajemnic swojego magicznego i piekielnego FPS-a Scathe (wciąż w trakcie produkcji). Demo i dziennik deweloperski czekają na odważnych.

Magię i steampunkowe pukawki – zamierza nam zaoferować trzyosobowy zespół Damage State, który zapowiada wydanie Scathe na PC już 31 sierpnia 2022 r (na początku 2023 roku mamy zobaczyć Scathe na Steamie). Tymczasem możemy sięgnąć po właśnie udostępnione demo gry na Steamie oraz obejrzeć fragmenty rozgrywki zaprezentowane w formie dziennika deweloperskiego.  Wśród nich dowiemy się o jednej ze specjalnych umiejętności dostępnych w arsenale zniszczenia…

Scathe to klasyczny FPS z dużymi pukawkami i jeszcze większymi demonami. Przejmujemy rolę tytułowego Scathe, egzekutor piekielnych legionów, wykuty z ziemi przez samego boskiego stwórcę. Musimy udowodnić swoją wartość, poruszając się po labiryncie demonicznych pułapek, zbierając piekielne kamienie i uważnie dobierając ścieżki. Po drodze uskładamy nieco run, które pomogą nam się rozwinąć oraz doświadczymy prawdziwego piekła poskładanego z kul i magicznych pocisków. Na szczęście niewiarygodna szybkość naszego bohatera i potężny arsenał pomogą nam wydostać się z największych opałów. W planach twórców jest też tryb wieloosobowej rozgrywki (z doskoku).