O tworzonym przez serbskie studio Mad Head Games projekcie wspominaliśmy w połowie zeszłego roku, gdy poznaliśmy Kate jako astrobiolożkę badającą pewien tajemniczy świat. Teraz Mad Head Games wraz z wydawcą (Prime Matter) odsłaniają nieco więcej szczegółów fabularnych.

Scars Above zachowa widok TPP i mroczny świat sci-fi, pełną wyzwań i trudności rozgrywkę oraz zawiłą historię, rozgrywająca się w pewnym mrocznym miejscu. Zwiastun filmowy gry prezentuje prolog oraz fragmenty rozgrywki. Jednocześnie zapowiedziano wydanie Scars Above na PC oraz konsolach Xbox One, Series S i X oraz PlayStation 4 i 5 na początku 2023 roku.

Fabuła gry budzi pewne skojarzenia z The Dig – na ziemskiej orbicie pojawia się ogromna, obca struktura, która szybko zyskuje miano Metahedron. Zespół SCAR (Sentient Contact Assessment and Response) złożony z naukowców i inżynierów zostaje wysłany w celu zbadania zjawiska. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, a Metahedron przenosi naszych bohaterów gdzieś daleko poza Układ Słoneczny. W roli Kate Ward, w nieprzyjaznym środowisku, rozpoczniemy walkę o przetrwanie, poszukując załogi i odkrywając tajemnice nowego świata. W walce do dyspozycji dostaniemy broń dystansową oraz możliwość atakowania w zwarciu, w tym opcję wykorzystania żywiołów. Korzystając z przedmiotów i gadżetów będziemy radzić sobie z zagrożeniami, których obcy świat raczej nie będzie nam szczędził. W planie podróży przewidziano: bagna, lodowate pustkowia, podziemne jaskinie i obiekty obcych, uzupełnione o skanowanie otoczenia i obiektów. Ostatecznie gramy jako ksenobiolożka i inżynierka, a nie jakaś marine…