Pierwszoosobowy horror psychologiczny opowiada historię młodego mężczyzny poszukującego obłąkanego ojca w odizolowanym od świata miasteczku.

W grze stworzonej przez holenderskie studio Alterego Games, znane z takich tytułów jak Woven czy The True Tales of Bloodstreet 13, sterujesz Johnathanem Morrisem, próbującym zachować trzeźwość umysłu w trakcie poszukiwań ojca, pochłoniętego pozornymi sygnałami od pozaziemskiej cywilizacji i rządowymi teoriami spiskowymi. Po latach rozłąki otrzymuje tajemniczą, niepokojącą wiadomość i decyduje się powrócić w rodzinne strony, by ponownie spotkać bliskich. Odległe Greenland nie jest już jednak takie, jakiego oczekiwał, działają tu wszakże teraz śmiertelne siły nieczyste, a oddzielenie faktów od fikcji stało się kolejnym wyzwaniem.

Wyposażony wyłącznie w notatnik i latarkę musi odszukać informacji prowadzących do zaginionego rodzica i wydarzeń związanych z nawiedzonym miasteczkiem. Latarka podczas eksploracji oświetli ryzykowną drogę i ujawni niezbędne wskazówki, ale istnieje również duże ryzyko zauważenia przez nieustępliwych wrogów… Klimatyczne udźwiękowienie, estetyczna oprawa wizualna oraz wszechobecna, budząca grozę otoczka nadają tej produkcji odpowiedniego nacechowania.

Sanity of Morris zadebiutuje już 23 marca bieżącego roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PS4 i Xbox One.