Po kilku latach nieobecności na rynku słynna seria gier powraca. W postacie samurajów wcielimy się już w najbliższe wakacje.

W ciągu ostatnich dni studio Omega Force udostępniło zapowiedź, która koncentruje się w zasadzie na jednym aspekcie gry – jeden po drugim przedstawiani są najważniejsi bohaterowie, którzy staną do walki o władzę na Japonią. Wśród czterech nowych postaci poznamy Sandayū Momochiego – eksperta walki kusarigamą i szefa klanu ninja Iga,  Hattori Hanzō – mistrza walki mieczem, Magoichi Saikę – zawodowego najemnika, którego nie interesuje pojęcie dobra i zła oraz wielkiego samuraja Yasuke, służącego jako pomocnik Nobunagiego. Ujawniono również, że dorosłe wersje Króla Demonów Nobunagi Oga oraz pomocnika rodziny Oda, Mitsuhide Akechi również będą grywalne. Powalczymy więc biegłym w posługiwaniu się mieczem Nobunagim, jak i połączymy kombinowane ataki bronią palną i ostrze, przeprowadzane przez Mitsuhidę.

Animacje postaci wyglądają naprawdę dobrze, postarano się, by całość miała bardziej tradycyjny styl graficzny, pomimo nowoczesnej szaty graficznej, przywodząc na myśl spuściznę serii. Premiera Samurai Warriors 5 już 27 lipca.