SNK Corporation zapowiada czwartego bohatera Samurai Showdown, dostępnego w ramach trzeciej przepustki sezonowej do gry. Jest to nikt inny jak popularna bohaterka z Guilty Gear Xrd REV 2 – Baiken. Nowa postać trafi do gry już 19 sierpnia 2021 r.

Baiken będąc jeszcze dzieckiem, straciła wszystko, z lewym okiem i prawą ręką włącznie. Teraz ukształtowana przez doświadczenia przybywa z odległych krain, by wytropić odpowiedzialnego za to wszystko – Tego Człowieka. Żadna kraina nie jest za daleko i żaden wojownik nie jest wystarczająco silny, by stanąć jej na drodze. Z niezachwianym ostrzem i niezrównanym wzrokiem Baiken przysięga wytropić i zabić Tego Człowieka.

Baien jest czwartą postacią wchodzącą w skład Season Pass 3, w skład której wchodzą popularne postaci: Cham Cham, Hibiki Takane i Shiro Tokisada Amakusa. Baiken będzie dostępna na PlayStation 4, Xbox Series X i S, Xbox One, Nintendo Switch, Stadia, Epic Games Store oraz Steam. Cena postaci poza przepustką sezonową wynosić będzie 5,99 euro.